2024 | Koktejl A Další Recepty

Zjistěte Svůj Počet Andělů

Nápoje

Muž o

Koktejl Man o ‘War je pojmenován pro jednoho z největších dostihových koní všech dob, koně, který vyhrál 21 z 21 závodů, ve kterých závodil. Zatímco Man o ‘War (kůň) neběžel v Kentucky Derby, vyhrál další dvě části Triple Crown - Preakness Stakes a Belmont Stakes - v roce 1920, čímž si navždy upevnil své místo v historických knihách závodění. Byl také otcem vítěze Triple Crown War Admirala a vnuka Seabiscuita, dalšího známého plnokrevníka, takže vazby Man o ’War na tento sport jsou obrovské. Na jeho počest se někdo přirozeně napil.

Není jasné, kdo vytvořil koktejl Man o ‘War, ale předpokládá se, že byl vynalezen v polovině 20. století. Začíná to základnou z bourbonu, možná kývnutím na Kentucky a nejslavnějším ze všech nápojů souvisejících s koňskými dostihy, Jako Julep . K bourbonu se přidává pomerančový likér (buď oranžový curaçao nebo triple sec), plus sladký vermut a citronová šťáva. Ujistěte se, že je čerstvě vymačkaný - čerstvý džus rozjasní nápoj a vyváží sladkost likéru.

Tento recept pochází od Allena Katze, spoluzakladatele společnosti New York Distilling Company a předního odborníka na lihoviny a koktejly. Můžete si ho vyrobit během závodu nebo kdykoli chcete kvalitně vyrobený bourbonový nápoj. Když to uděláte, dejte si přípitek na Man o 'War a dejte si sklenku stejnojmenného koktejlu.